1905. gadā pie Tomasa Fentimana, pudlingkrāsns strādnieka no Cleckheatonas, Anglijā, vērsās tāds pats strādnieks ar lūgumu pēc aizdevuma. Tika noslēgts darījums, un kā nodrošinājums iesniegta augu ingvera alus (limonādes) vārīšanas recepte. Tā kā aizdevums netika atmaksāts, Tomas kļuva par šīs unikālās receptes īpašnieku.

Viņš sāka pielietot šo recepti un ražot augu ingvera limonādi, kuru klientiem pieveda līdz pašām durvīm, kā transportu tolaik izmantojot zirgu un ratus. Viņa ingvera limonāde uzglabājās paštaisītās akmens kannās, kuras ir pazīstamas kā „grey hens” („pelēkās vistas”), ar iespiestu Tomasa suni, kura iesauka bija „Bezbailīgais”. Šis suns bija guvis daudzus apbalvojumus par paklausību slavenajās suņu sacensībās „Kraft”. Fentimana ingvera limonāde ātri guva popularitāti – ģimenes bizness paplašinājās, tika atvērtas vairākas ražošanas rūpnīcas Anglijas ziemeļaustrumos. 

 

Pasaule ir stipri mainījusies, kopš Tomas Fentimans dibināja savu biznesu, un Fentimanam bija jāpielāgojas mūsdienu pasaules prasībām. Klientu iepirkšanās paradumu izmaiņas lika mums mainīt savas pārdošanas paražas. Mūsdienās mēs vairs neveicam pasūtījuma piegādi līdz katra atsevišķā pircēja durvīm, bet tā vietā pārdodam dzērienus mazumtirdzniecības veikalos, bāros un restorānos. Zirgu un ratu vietā mēs pārvietojamies motorizētos transporta līdzekļos. Savukārt vecās akmens kannas esam aizvietojuši ar stikla pudelēm. 

Tomēr dažas lietas palikušas nemainīgas. Bizness joprojām pieder Fentimana ģimenei, un tā īpašnieks ir Tomasa Fentimana mazmazdēls. Mēs tieši tāpat ražojam mūsu dzērienus, izmantojot laikos pārbaudītu augu vārīšanas metodi un labākās dabiskās sastāvdaļas. Mēs esam mainījuši ražošanas procesus: pievienojām vieglu karbonizāciju oglekļa dioksīda aizvietošanai, kas tiek zaudēts pasterizācijas laikā. Tas viss ļauj pagarināt produkta derīguma termiņu. 

timecapsule-big-1
timecapsule-big-2
timecapsule-big-3
timecapsule-big-4
timecapsule-big-5
timecapsule-big-6
timecapsule-big-7
timecapsule-big-8
timecapsule-big-9
DARBA LAIKS

P. - P.  9:00 - 19:00

S. - Sv.  brīvdiena

ADRESE

Zemitāna iela 2b

Rīga, LV-1012

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
© SIA MIXTURE 2014